Vánoce jsou tady

9. prosince 2012 v 0:02 | Giornale |  Já, já, já, jenom já
Blíží se Vánoce, většinu bytů začíná provoňovat cukroví, perníčky. Zdobí se okna, uklízí se a někteří už mají vánoční stromeček nazdobený. Většinu dárků už mám nakoupeno, už mi chybí jen drobnosti pro rodinu a kamarádky. Miluju vánoční atmosféru, ale ne tu obchodní a šílící, ale to, že rodina je pospolu. I když se u nás pravidelně na Štědrý den naši pohádají, celý den spolu skoro nepromluví a k večeři spolu konverzují jen proto, že je to ta štědrovečerní večeře.
Co myslíte, bude na Vánoce sníh? Já miluju, když sněží a je všude bílo. Co nemám ráda je břečka a náledí. Minulou zimu jsem spadla na schodech knihovny tak nešťastně, že jsem si narazila kostrč.
Ale nenechte se mýlit, já jsem nemehlo, i když je sucho. Zrovna nedávno jsem běžela na tramvaj, špatně došlápla. Nejenom, že jsem si udělala něco s kotníkem, já jsem si pohmoždila nárt a nošení bot pro mě bylo (je) utrpení. Navíc mám modřinu na rameni, na koleni (na tom druhém, kterému se podle mě nemělo nic stát) a odřenou kabelku, kterou jsem si koupila jen pár dní předtím.

Navíc začíná čas zkoušek. Někteří už mají za sebou skoro všešchny zápočty a ti, kteří mají "jen" zkoušky mají ještě chvilku času. Patřím do druhé skupiny. Mám šest zkoušek a dva zápočty s tím, že zápočet se od zkoušky nijak neliší (pokud nepočítáme počet pokusů, že...). Plus ještě bakalářka, na kterou jsem pořádně nehrábla a už bych měla začít.

Jako vždy jsem já ta špatná. vždyť chudáček moje malá sestřička nemůže srovnat celý pokoj. Takže udělá jen svoji "půlku" a pak dělá, jak už nemůže, že je můj stolek na ni strašně těžký. Nenechte se mýlit, není to sedmiletý rozmazlený děcko, nýbrž dvacetiletá slečna. Když se rozčiluju, tak mamina řekne "Nechápu, proč si děláte naschvály." Jasně dělám naschvály tím, že ustelu postel, ale ona není schopná dát z válendy svoje prádlo a učebnice, které tam navrší zatímco nejsem doma. No hlavně, že je sestřička spokojená a ještě na mě háže xichty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laura the End Laura the End | Web | 9. prosince 2012 v 0:27 | Reagovat

Hezký článek a také pěkný blog.Doufám že budu také daleko jako je tvůj a ostatní blogy.

2 Vendy Vendy | Web | 15. prosince 2012 v 15:39 | Reagovat

Láska sesterská. Nojo.
Jak z tohodle ven, opravdu nevím.Nejrozumnější by bylo, kdybyste si rozdělily každá úklid pro celý pokoj - každý týden jedna. Jenže jak vím ze zkušenosti, jedna by uklízela poctivě a druhá by to flákala - a zas by byl oheň na střeše.
Kašli na to. Užívej si vánočních trhů, pohledů na rozsvícené stromky, vůni jehličí a pomerančů a skořice, uvař si svařák a nabídni i vašim a udělej si pohodu. Nenech si otrávit život.

3 Katrin Katrin | Web | 18. prosince 2012 v 15:51 | Reagovat

Pokud se to týká jenom pokoje, je to zatím ještě v klidu. Na úklidu zase život nestojí. V mém případě se ale se segrou neshodneme na chování, jakým se má slušný člověk prezentovat, a to je potom horší. To pak přemýšlím, jestli jde segru mít ráda a zároveň ji nesnášet...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama