Čtvrtý den ze třiceti

25. srpna 2012 v 21:52 | Giornale |  30 otázek za 30 dní
Tentokrát o náboženství...
4. den tvůj názor na náboženství
Nejsem věřící. Respektive věřím, že nějaká síla existuje, ale Bůh to rozhodně není. A nebo se pletu a existuje skupina bohů, kteří se baví tím, že lidstvo vystavuje zkouškám jen proto, že se nudí: "Dlouho se nic nedělo, co takhle poslat hurikán někam do New Orleans?" a poťouchle sledují, jak se člověk snaží přežít...
Celkově je mi putna, jestli je někdo muslim, žid, křesťan nebo buddhista. Pokud mi nevnucují svou víru.

Každé náboženství má své pro a proti. Podle mě skutečně věřící jsou hodně silné osobnosti, protože dodržovat všechna nařízení, přikázání musí být vyčerpávající.
Fascinuje mě, jak si skoro každý myslí, že muslim rovná se terorista. To je jako kdybychom řekli, že každý Čech rovná se zloděj, nebo že všechny blondýny jsou úplně blbý. Ano, jsou radikální muslimové, ale rozhodně jimi nejsou všichni. Ano existují mezi nimi muži, kteří ubližují svým manželkám, ale vždyť se to děje i tady a to manžel není věřící. Proč tvrdit, že všichni mmuslimové jsou jedna pakáž? Proč se nesnažit s nimi vyjít? S kolika muslimy jste mluvili za svůj život, abyste jim mohli nadávat a dívat na ně skrz prsty?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | Web | 25. srpna 2012 v 22:30 | Reagovat

Já v podstatě souhlasím. Myslím, že to něco, co nás vede a utváří není jeden bůh. Je to jenom nějaká síla, možná že naše vlastní.
Muslimové mi nevadí do té doby, než začnou tu svoji víru někomu vnucovat. Také se mi nelíbí, že se mnohdy nedokáží přizpůsobit zemi, do které se přestěhovali. Nedávno jsem četla o případu, kdy v Anglii muslimští rodiče zavraždili vlastní dceru, protože se příliš přizpůsobila západní kultuře. Tohle už mi vadí. Pokud by se někdo z evropanů přestěhoval do muslimské země, taky by musel žít podle jejich pravidel, tak proč oni netolerují ta naše? Ať si věří, v co chtějí. Já bych se už z principu k islámu nehlásila - nechtěla bych vyznávat náboženství, které toleruje vraždy, násilí a brutalitu i kdyby pro to mělo sebevíc důvodů a omluv. Stejně tak bych nechtěla být ani křesťanem - křižácké výpravy a upalování čarodějnic mluví za vše. Pokud bych si měla vybrat nějakou známou víru, asi by to byl budhismus nebo podobná východní náboženství - ta, která uznávají člověka jako jednotlivce a nejsou založena na násilí. :)

2 Ornella van Cor Ornella van Cor | Web | 25. srpna 2012 v 23:10 | Reagovat

Bohužel máš pravdu. Spousta lidí na světě trpí za svou víru a přitom se modlí, aby jim Bůh (nebo to v co věří) pomohl. Já věřím na "Něco vyššího" ale asi bych tomu nedávala konkrétní jméno. Ale jak říkáš, nejsem proti náboženství, každý ať věří v co chce.

Rasové názory jsou bohužel problémem mentality dnešní pakážské civilizace. Předsudky naprosto zatemňují mozky a dělají z nás psíky s kejvací hlavou. Co takoví Romové? Mám spolužačku, která je naprosto bezkonfliktní, stejně jako její rodina, ale ostatní jí házejí do jednoho pytle s ostatními. Proč jsou lidi tak zaslepení?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama