J. D. Robb: Smrtící klon

24. července 2012 v 22:12 | Giornale |  Knihy
Potřebovala jsem vypnout, a tak jsem si z knihovny vypůjčila detektivní román od autorky, kterou mám ráda. 21. kniha ze série Smrtící. Pro mě jedna z nejoblíbenějších detektivních sérií. V každé knížce Dallasová řeší případ sériových vražd. Navíc je to z blízké budoucnosti (2057 nebo tak nějak), takže si spisovatelka vyhrála s popisem různých elektronických hračiček a pomůcek, které ulehčují práci policistů, nebo ji naopak znesnadňují. Navíc skutečné jídlo není dostatkové zboží, normální lidé jí sojové náhražky.


Anotace: Na počátku je vražda a její obětí uznávaný newyorský plastický chirurg, dr. Icove. Případu se ujme poručík Eva Dallasová, drsná policejní vyšetřovatelka - a jen tak mimochodem manželka miliardáře -, která si poradila už s mnoha nebezpečnými zločinci. Jednou smrtí to ale neskončí a co víc - zdá se, že tentokrát nestojí proti policii vrah, ale vražedkyně. Ze stop DNA totiž vyplývá, že pachatelem je žena. Přesto je na ní něco podivného…

Pozoruhodné skutečnosti vycházejí najevo i o zabitém lékaři a jeho ženě. Spustili snad společně projekt, na jehož konci stojí místo krásného nového života ošklivá smrt?
Dallasová zjišťuje, že doktor dělal klony dívek a poté je prodával do bohatých rodin jako manželky, dcery, agentky... Jedním z klonů je i jeho snacha - má snad s vraždami společného něco ona?

"Proč se podle tebe v Icovově postavení zabývá pokoutní medicínou?"
"Za prvé proto, že může. A protože doufá, že vytvoří lepší..., jak se tomu říká? Pastičku na myši. Lidské tělo má plno chyb. Každou chvíli se poškodí, potřebuje opravu a údržbu. Je křehké. (...) Pořád se s nadněji prodá žena než muž."

Pokud se chcete odreagovat a milujete detektivní zápletky, rozhodně doporučuju tuto sérii. Lehce se do ní začtete a budete fandit Evě, i jejímu manželovi,její kolegyni Peabodyové, když se budou honit za vrahem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama