Poslední zkouška přede mnou

26. ledna 2012 v 22:41 | Giornale |  Já, já, já, jenom já
Místo učení dělám opět něco jiného. Měli by vymyslet na prokrastinaci lék, který by byl účinný. Bohužel to se nastane, takže vesele válčím sama se sebou, jestli se učit nebo psát článek, hledat novou hudbu, dokoukat nový seriál a nebo uklidit na bytě. Všechno vyhrává nad arabštinou.

A já si budu zítra nadávat, protože mě čeká poslední zkouška. Poslední a jediná zkouška, která mi dělá problémy. Je zvláštní, že každý semestr, dělám jeden předmět na víckrát (většina se mi podaří na první pokus). V letním semestru to bylo antropologie a v minulém zimním semestru to byla zatracená metedologie a dnes je to arabština. O to horší to je právě teď, protože mám jen dva pokusy (zápočet) a poslední pokus je zítra. Nesnáším se za to, že jsem se k tomu nedokopala dříve a taky nesnáším osobu, která slíbila, že Té vrátí učebnici, aby mi ji poté mohla půjčit, což se ovšem nestalo. Takže sedím u tří arabských učebnic a porovnávám a snažím se pochopit něco, co jako samouk pochopím těžko...


Už několik dní mám chuť psát, ale jaksi mě to přejde, jakmile se přihlásím do blogu. Takže pár dní se přihlašuju a zase odhlašuju, aniž bych alespoň napsala jeden kloudný řádek. Jsem nějaká zaseknutá a nemůžu se odseknout. Jenže to není jenom psaní, je to cokoliv, na co si vzpomenete.

Celý týden plánujeme s Dee, že půjdeme pařit, prostě se vyřádit, zapomenout na všechno. Jenže to nejde, nikdy se nedá zapomenout úplně a v těch nejnevhodnějších chvilkách ty ošklivý myšlenky zase vylezou a jsou ještě neodbytnější než předtím... Když nedostanou myšlenky mě, dostanou Dee a je to pořád dokola a dokola.

Víte, co je nejhorší nápad večer před zkouškou? Jít pařit! Ani nevím, proč jsem šla, i když... chtěla jsem vypadnout mezi lidi. Ano sice jsme asi hodinu debatovali o Bar Kochbově povstání a následně o Václovovi IV., který omilostnil ty, kteří se účastnili židovského pogromu, ale pak dorazili Turci a už jsem si nic nezopakovali. Vstávat po třech hodinách spánku nebylo zrovna nejšťastnější, ale protože to byl předposlední termmín, na zkoušku jsem musela. Naštěstí zkoušející byla pohodová a jáj měla docela štěstí na otázku.

Já se tak těším, až budu mít klid od učení zase na nějakou dobu, ale tentokrát tu arabštinu už nepodcením a začnu na ní pracovat daleko dříve a myslím to vážně. Chci umět pořádně arabsky a bez učení to nejde, alespoň mně ne.

Všem, co mají ještě zkoušky před sebou, přeju hodně štěstí, a ať to zvládnou. Ti, co mají volno, ať si ho pěkně užijou.
A držte mi zítra dopoledne palce!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 28. ledna 2012 v 21:16 | Reagovat

Teď už máš asi po zkoušce a tak snad dopadla dobře.
Ponocovat před zkouškou vážně není nejlepší řešení, ale kdo dělá v životě vždycky jen správná rozhodnutí?
Hlavně že jsi to zvládla! 8-)

2 Ivanka Ivanka | Web | 28. ledna 2012 v 21:17 | Reagovat

držím moc moc palce! :-) ja mám teraz pred maturou, a aj keď viem, že skúškové je omnoho horšie, tak dokážem pochopiť, čo je to mať veľa učenia :-)takže, ešte raz, nech sa darí ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama