L. J. Smith: Tajný kruh - Zasvěcení

24. června 2011 v 22:36 | Giornale |  Knihy
Knížka od dnes již známé L. J. Smith (kdo neví: je to ta, co napsala Upíří deníky). Zasvěcení je prvním dílem další ságy, kterou tato autorka napsala.

L. J. Smith se narodila v Kaligornii v Orange County, zajímavé je, že tají svůj věk (pravděpodobně se narodila 4. září 1965. Kromě Upířích deníků a Tajného kruhu napsala ještě ságu Night World, Dark Visions a The Forbidden Game.


Anotace:
Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie a stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň. Ale pak se zamiluje do záhadného Adama a musí si vybrat, zda odolá pokušení, nebo se odváží použít temné síly k tomu, aby získala, co chce - i když ji to může zničit.

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Viděla jsem ji v knihovně a říkala jsem si, že možná bude lepší než Upíří deníky, tehla domněnka se mi nepotvrdila.


2. Definujte knihu až dvěma slovy (podstatným nebo přídavným).
Nuda


3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Nikdy více!


4. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Mně velmi sympatická postava - zlá Faye, u které ale tuším, že její chování má určitě nějaký hrozný důvod, který se nakonec vyřeší a Faye bude stejně hodná jako Diana.


5. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
S žádnou, pro mě tam nebyla natolik silná osobnost, abych se s ní dokázala ztotožnit. Možná bych nechtěla být Dianou, až se dozví, do koho se zamilovala Cassie, ale na druhou stranu by mi nevadilo být na chvilku Faye.


6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jen jedno?! Tak třeba překlad, něco otřesného (celkově se mi zdá, že překlady upadají).


Rozhodně neočekávejte nějaké výborné dílo, nad kterým strávíte pár dní. Je to jen na odreagování, pokud od něj nebudete očekávat příliš, možná si jej i oblíbíte.

*Knihy v mých myšlenkách*
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nesmyslně Nesmyslná Nesmyslně Nesmyslná | Web | 27. června 2011 v 20:10 | Reagovat

Četla jsem první díl Upířích Deníků od L. J. Smith a nestálo to za nic. Tu knížku jsem dočetla jsem ze slušnosti. Nebaví mě to, nebaví mě její styl psaní. The Vampire Diaries sleduju jako seriál a jsem opravdu ráda, že se neřídí knihami.
Abych si knihu oblíbila, jako první se mi musí zalíbit styl psaní. Naprosto skvěle se mi čte Vampýrská Akademie od Richelle Mead, ale knihy od L. J. Smith mě naprosto zklamaly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama