Duben 2009

Jiří Kulhánek: Noční klub I.

30. dubna 2009 v 21:54 | giornale |  Knihy
Všimli jste si, že se překonávám a dávám sem další knihu? Tak nějak se nudím a nemám co dělat, takže jsem se rozhodla, že přidám ještě dnes další článek.

Knížka, kterou jsem hned po dočtení musela začít číst znovu, jak moc se mi líbila. Jedna z nejlepších knížek, která se zabývá upíry a navíc od českého autora, kam se na něj hrabe Edward. To znamená, že většina prvního dílu se odehrává v Praze.

Hon na osmáka

30. dubna 2009 v 13:30 | giornale |  Já, já, já, jenom já
Před chvílí jsem se pěkně zapotila, vypustila jsem freťáka a nevšimla jsem si, že mi utekl osmák z klece. Kdybste viděli, jak fretka vyrazila! To bylo až neuvěřitelné, jak rychle dokázala změnit směr a místo do obývákku si to namířila do kuchyně. Samozřejmě se tam sběhli i kocouři, kteří z toho měli obrovskou legraci...

Než jsem se k nim dostala, tak freťák držel osmmák v tlamě a nehodlal jej pustit. Musela jsem s ním několikrát zatřepat, aby pustil, jenže zdaleka jsem ještě neměla vyhráno... Osmák se utíkal schovat do rohu kuchyně za sedačku, než jsem dala freťáka do klece. Takže jsem si vzala smeták, abych měla čím vyšťourat osmáka na místo, kde bych ho mohla chytit. Bohužel jsem musela zavolat maminu na pomoc, protože samotné se mi to po pěti minutách nepodařilo.

Naštěstí jsme to zvládly a osmák odpočívá v kleci. Snad se mu nic nestalo, doufám.

Užijte si dnešní pálení čarodějnic i zítřejší první máj.
Giornale

J. D. Salinger: Kdo chytá v žitě

27. dubna 2009 v 8:41 | giornale
Po týdnu se opět hlásím a přináším novou knížku a to Kdo chytá v žitě.
Tenounká knížka, která je o sedmnnáctiletém klukovi. Na to, že je tak slabá, četla jsem ji neskutečně dlouho. Nebylo to jen tím, že jsem neměla čas, ale prostě jsem neměla chuť ji číst, púrotože mi chvilkami vadilo opakování slov.Co se mi naopak líbilo, byl Holdenovo zveličení některých věcí, to bylo takový ještě dětský. KNížka byla taková, že se mi chvilkami líbila a jindy jsem ji nemohla ani vidět. No ale dočetla jsem ji a to je hlavní.

UDG: Autoportrét

20. dubna 2009 v 17:33 | giornale
Nové cd. Na trh bylo uvedeno 9. dubna 2009. Je to jejich již třetí deska. Na cd je čtrnáct skladeb a hostuje na něm DJ Atwork( ze skupiny 100°C), zpěvačka Jana Lota a další...
Producentem byl Boris Carloff, který si na cd i zazpíval.

Hugh Laurie: Obchodník se smrtí

14. dubna 2009 v 16:34 | giornale |  Knihy
V pátek jsem dočetla a byla jsem nadšená. Byla to kniha, která se čte jedním dechem a plná humoru. Laurie si dělá legraci nejen z Američanů, ale i z Čech coby bývalé komunistické země.

Hip hip hurá a tři dny se radujte...

7. dubna 2009 v 17:21 | giornale
Seminární práce se bude odevzdávat až na konci roku! Já jsem tak strašně ráda, že se nemusím stresovat, že nestíhám (nedělám si naděje, že v červnu na tom budu stejně jako včera). Sice obhajobua bude probíhat od května do června, ale k tomu budu potřebovat jen prezentaci, kterou splácám za necelou hodinu a bude! Já mám takovou radost!

Navíc začínají velikonoční prázdniny, takže bude volno! Já do školy nejdu už zítra, protože musím jít na kontrolu na ušní (snad už budu zdravá) a k zubaři (já tam nechci).
Co budete dělat o Velikonocích? Pouštíte koledníky? Zdobíte kraslice?

Do víkendu by měl přibýt článek o knize Hugha Laurieho Obchodník se smrtí, kterého teď čtu, takže se máte na co těšit... Ten jeho humor je boží.

Venku je krásně, konečně jaro! Nebo bych měla říct spíš léto? No... to je jedno. Hlavně, že svítí sluníčko. I když v tomhle vydržet ve škole do čtyř je za trest.

Měla bych si najít brigádu, ale když mně se tak strašně nechce... Už jen vidina pracovní doby mě deprimuje.

Kamarádka o mně řekla, že jsem zlá. Ano jsem. Ale proč bych být neměla, když ke mně lidé zrovna milí nejsou? Nemám snad právo občas udělat něco, co se někomu nezamlouvá? Mám a taky to dělám. Nemusím být vždy ta, která jen uklidňuje a poplácává to druhého po rameni, že vše bude dobré. Zvlášť když vím, že to lepší nebude, že to půjde už jen z kopce...

Mějte se slunečně Giornale

Co to zase je...

5. dubna 2009 v 20:19 | giornale |  Já, já, já, jenom já
Chápete někdo jaký význam má w, počeštělé angličtiny, velká a malá písmenka dohromady?! Cp to sakra je? Doteď jsem to neřešila, říkala jsem, ať sí píše každý, jak chce. Ale... koukněte se třeba na nejnovější příspěvky: ZlAtO moe, dOplňKy,... Kdo se v tom má vyznat?

Nejvíce mi to vadí na fórech, než abych to luštila, raději odejdu, protože to nemá cenu luštit. To, že neumí pravopis, na to už jsem rezignovala. Ale proč musí ničit češtinu?! Vždyť je to pěkný jazyk a oni ho takhle kazí.

Jak se k tomu stavíte vy? Vadí vám to, nebo je vám to jedno?

Ach jo

2. dubna 2009 v 20:34 | giornale |  Já, já, já, jenom já
Zvoní mi v uších, skoro neslyším a beru strašně hnusný modrý prášky (a viagra to není, na co by mi byla, že).