Jan Pelc: a poslední kouř...

28. února 2009 v 21:05 | giornale |  Knihy
Tuhle knížku můžete koupit s DVD, na kterém jsou zfilmovány první dvě povídky z této knihy a pak ještě videoklip od skupiny A bude hůř... a ještě Sén starých mániček.


Jan Pelc: V roce 1980 emigroval do Francie. Od roku 1993 žije trvale v Praze. Podle jeho nejznámějšího díla ... a bude hůř natočil režisér Petr Nikolaev stejnojmenný film. Napsal: ... a bude hůř, ... a povídky, ... a máš mě rád?, Basket Flora, Šmírák, ... a vyberte si a další.
První povídkou je Padlý Anděl.
Ta vypravuje o páru, který se právě rozchází (Lenka s Davidem). David je z toho velmi smutný a jde se opít na Petřín, kde se setká s padlým Andělem. Ten mu poví, že jej Lenka podváděla už od začátku. David mu nevěří. Anděl ho stále nutí pít vodku. Anděl si zajde pro Lenku do hospody, ve které je se svým novým přítelem. Lenka s ním odejde za Davidem a společně jdou do bytu. Anděl s nimi chce žít. Jediná šance, jak se anděla zbavit je taková, že se jeden z nich musí zabít, aby se anděl s duší dostal zpátky do nebe. David tedy jde zpátky na Petřín, kde se chce oběsit. Anděl na poslední chvíli uvidí mladý pár a s voláním odchází od, teď již mrtvého, Davida.
Při poslední větě jsem opravdu neměla slov...
Opravdu doporučuju. K téhle povídce se ráda vracím, ale ještě radši mám Poslední kouř.

Druhou povídkou je Poslední kouř.
Přemýšleli jste o tom, jaký by byl svět, kdyby byly cigarety zakázány? Jistě nekuřákům by se velmi ulevilo, ale co kuřáci?
Přesně o tomhle je Poslední kouř. Existuje Liga proti kuřákům a to je teprve začátek. KDyž jste přistiženi s cigaretou, jste ihned posláni na léčení. Navíc léčeného kuřáka už nikdo nezaměstná. A co zbývá? Skrývat se, když si chcete zakouřit, když už tedy máte co... Znovu se otevírá Jáchymov, že prý kuřákům bude prospívat a navíc důlní prach je dalelko zdravější než cigaretový kouř. Hlavní hrdina se nakonec dostane přes hranice až na Ukrajinu, kde cigarety a alkohol jsou povolené věci. Je opojen tím, že si konečně může zakouřit...
Tahle je má nejoblíbejnější. Já doufám, že se Ligy proti kuřákům nedožiiju... Ne, nejsem kuřačka, ale proč si nemůže každý dělat, co chce?!

Třetí a poslední povídkou je Vesmír, o které napíšu až budu mít zase chvilku čas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama